Archiv kategorie Technika

Moje úvaha k “ energii na palubě „

Nazdar kolegové.

Když se na kopci probírala energie – respektive članek na PGWEB-u nevěnoval jsem tomu větší pozornost. Když se zmínky objevily i na našem fóru, článek jsem proentroval. Neměl jsem sílu vše číst.

Zde je pár mých poznatků:

1) Jakoukoliv power banku potřebuji jen pouze pokud mi nevystačí akumulátor na dobu letu.  Jak si večer dobijete je už na Vás. Řešení je víc.

2) Nejlepší řešení – pokud tedy nemáte kde dobíjet – se mi jeví koupit si náhradní akumulátor. Prostě si koupím 2-3 ks za pár kaček, doma všechny nabiju a prodloužený víkend řeším jen ranní výměnou akumulátoru. Žádné ztráty na měničích v gps / mobilu / a power bance.

3) No a pokud už tedy potřebujete další vehement na břiše, tak autor vynechal solární varianty. Ty existují i ve variantě s možností nabíjet je “ drátem „. Obecně se sluníčkem moc nelze počítat a levné socky mají pidičlánky co taktak vnitřní akumulátor dobijí, ale najdete i rozumější / dražší / řešení.

Uff.

1 komentář

QUANSHENG TG-UV2 – stručný popis ovládání

Volba aktivní frekvence

Quansheng TG-UV2 - obalDisplej je dvouřádkový a na něm jsou zobrazeny dvě frekvence, mezi kterými se přepíná klávesou „MAIN“. Vybraná frekvence je vlevo označena šipkou a je používána pro vysílání a příjem. Stanice poslouchá a vysílá jen na této frekvenci. Pro práci na obou frekvencích je třeba zapnout funkci DW (F+9).

Zobrazit celý »

7 komentářů

Dualbandová radiostanice PMR/2m – QUANSHENG TG-UV2

tg-uv2-malejJelikož, mě moje vysílačka už nějakou dobu zlobí, rozhodl jsem se moje PMRko obměnit. Uvažoval jsem o jiné PMR stanici, měl jsem vyhlídnuto buďto mnou oblíbené Cobry nebo něco od Inteku. S Jardou jsme probírali co by mohlo bejt nejlepším řešením. Začala se mi líbit možnost pořídit vysílačku dualbandovou, která se dá použít jak v pásmu PMR, které nyní používáme, tak i v pásmu 2m (rovněž mezi padáčkáři hojně používané pásmo).

Jarda měl půjčenou Kenwood TH-F7, moc pěkná mašinka, ale cena přes 8 tisíc je poměrně dost. Naštěstí řešení existuje. Prakticky všechno se dneska dělá v Číně a radiostanice nejsou výjimkou. Někdy v podstatě z jedné linky sjíždějí výrobky značkové i neznačkové. Za rozumnej peníz okolo 2400,- se dá sehnat kvalitní dualbandová a prověřená radiostanice. Zobrazit celý »

31 komentářů

Hands Free ke QUANSHENG TG-UV2 nebo WOUXUN KG-UVD1P

quansheng schemaSe stanicí QUANSHENG TG-UV2 je dodáváno jednoduché HF se sluchátkem do ucha a klíčováním u mikrofonu (obr.1). Další možností je použít třeba některou z HF pro stanice Kenwood. Docela pěkná a levná je např. ta na obr. 2. Má velké klíčovací tlačítko a sluchátko k zavěšení na ucho.

Zobrazit celý »

11 komentářů

Mini DVR kamera

Dostala se mi do rukou docela zajímavá mini kamera. Řek bych, že je ideální pro natáčení při našem poletování, ale i při jiných sportovních aktivitách. Jednoduše půjde přidělat třeba na helmu nebo přicvaknout kamkoliv na popruh. Záznam je prováděn na micro SD karty do kapacity 8GB. Ukázkové video tady.

Zobrazit celý »

7 komentářů