Archiv kategorie Poletování

test title

test post

test

Žádné komentáře

Russell Ogden povídá o létání

Povídáni Ozone test pilota Russella Ogdena o létání (nejen) na výkonných křídlech. Video je ke zhlédnutí tady: http://www.pgweb.cz/forum/pg-fotky-videa:83325 . Zde byl zveřejněn i překlad, na kterém se podílel Boris Kalisch a Peter Hargaš.

Video připravil HOFFI a bylo zveřejněno na Paragliding-4U. Všem velký dík.

Zobrazit celý »

Žádné komentáře

Šťastná středa

To že dnes byly krásné Žďárky se ví, ale si to představte:

Sám, vysílačka v autě a chvílema docela fučí. Tak jsem zas mobil vydoloval ze sedačky, aby byl jako radši při ruce. No a po chvíli lítání / hlavně abych naštval Zdendu co po velikým přemlouvání skoro jel se mnou / si říkám, že udělám pár fotek. Navíc se přidal první padák z polské strany tak nebude jen záběr krajiny. No a když už fotím, tak bych měl zavolat kamarádům. nike femme solde Aby věděli, že to lítá….

stastna_streda

Stihnul jsem zavolat Sobičoj. adidas ace adidas ultra boost Pak / vario ukazovalo kolem 130m nad startem / při dalším pokusu telefonovat mi telefon jednoduše vypadnul z ruky. Kids Air Jordan Ajajaj, tak to už šňůrku co jsem si na něj koupil, nebudu potřebovat. adidas femme soldes ray ban collection 2013 homme Tak jsem se snažil lokalizovat svou aktuální pozici pomocí moji GPS. To jest kouknul jsem dolu a snažil se zapamatovat strom a jeho pozici v lese. louboutin chine Najednou se něco blýsklo a já zjistil, že mobil stále letí a hází “ prasátka „. buty nike To byla první klika. new balance 576 Letěl úplně jinam. Vůbec nevzal v úvahu můj strom – jeho plánovaný dopad. Takže jsem manuálně provedl korekci gps – prostě asi o 20m jinam. Je u modřínu to je jasný. Velký uši jsem stejně ještě nikdy nedělal, tak hrr k zemi. To, že jsem si mohl zkusit zapamatovat umístění stromu alespoň k nějaké pozici na dolejší louce jsem zjistil hned po zahájení pátráni. Bude na šrot – vždyť to spravuju a viděl jsem tunu těch, co nepřežili pád z pár metrů i prasklé displeje při pádu ze stolu. Aspoň zachránit sim kartu…

Jak to dopadlo? Štastná středa. Za 15 minut jsem zas lítal. Mobil jsem našel. asics men Simka byla uvnitř a paměťovka taky. ugg classic short Kryt byl opodál a baterka nedaleko. Překvápko – displej nerupnul a kryt ok.

1 komentář

Rande se zubatou (Jakub Černoch)

Psát o tom co se vám povedlo je snadné….mnohem těžší je pochlubit se nějakým pěkným průšvihem a mojí jedinou motivací v tomto případě je varování. Vzpomeňte si na mou zkušenost až budete zvažovat, zda pod tenhle mrak poletíte nebo ne a zda si pod tím mrakem ještě pár metrů nepřitočit…
Zobrazit celý »

5 komentářů

Monako 2008

Monako 2008
(aneb auta umírají v Dachau)

foto_01Koncem roku 2007 se začalo domlouvat jarní polítání v Monaku. Plánování našich leteckejch výjezdů se začíná stávat folklórem :-) . Chvilku je lidí moc, pak zase málo. Jarda si bohužel vybral svůj díl smůly ještě před odjezdem, když si polámal palec a pak ještě manželce záda :-( .

Zobrazit celý »

1 komentář