Příspěvek na provoz startovaček v PL

ke dni 9. 9. 2017 přispěli částkou 200,- Kč klubu Stowarzyszenie Paralotniowe Sudety:

H. Čapek, Krici + krici jr., Fenda, Novosvetský Jirka, Burák, Bouřkáč, Tibor, Jonatán, Slenoch, Šimek Tom, Gogo, Ravas, Dělo, Diviš M., Simča, Zuna, Ešner Radek, Tmej J.,  Aleš, Luďa, Beras, František, Kaštan, Miloš Šeda, Kubeček Štěpán, Sobič a Bam.

1 komentář

Pozor – Přístup ke startovačkám

Došlo k některým změnám v přístupu ke startovačkám, majitelé pozemků se čílej, tak zbytečně nedráždit, ať máme do budoucna kam jezdit. Tady je pár upozornění.

 • ŽĎÁRKY: až tam pojedete, nechte auto dole u hospody a jděte pěšky, nejezdit vůbec nahoru!!!
 • DZIKOWIEC: nenechávat auto v Unislawi za pilou ale jezdit z druhé strany až přes Boguszow!!!
 • MIEROSZOW: dokud je rozmáčená cesta zadem přes louku, nechávejte auta na parkovišti u Ondřeje a nejezděte zadem na horní odstavnou louku. Až buda tato cesta použitelná není problém po ní jezdit, ale jen poní, ne jinudy po louce.

2 komentářů

Moje úvaha k “ energii na palubě „

Nazdar kolegové.

Když se na kopci probírala energie – respektive članek na PGWEB-u nevěnoval jsem tomu větší pozornost. Když se zmínky objevily i na našem fóru, článek jsem proentroval. Neměl jsem sílu vše číst.

Zde je pár mých poznatků:

1) Jakoukoliv power banku potřebuji jen pouze pokud mi nevystačí akumulátor na dobu letu.  Jak si večer dobijete je už na Vás. Řešení je víc.

2) Nejlepší řešení – pokud tedy nemáte kde dobíjet – se mi jeví koupit si náhradní akumulátor. Prostě si koupím 2-3 ks za pár kaček, doma všechny nabiju a prodloužený víkend řeším jen ranní výměnou akumulátoru. Žádné ztráty na měničích v gps / mobilu / a power bance.

3) No a pokud už tedy potřebujete další vehement na břiše, tak autor vynechal solární varianty. Ty existují i ve variantě s možností nabíjet je “ drátem „. Obecně se sluníčkem moc nelze počítat a levné socky mají pidičlánky co taktak vnitřní akumulátor dobijí, ale najdete i rozumější / dražší / řešení.

Uff.

1 komentář

Zákaz létání ve vyznačeném prostoru – Žďár nad metují

Dodržujte prosím zákaz motorového létání i startů ve vyznačeném prostoru z důvodu ustájení koní.

Žádné komentáře

Russell Ogden povídá o létání

Povídáni Ozone test pilota Russella Ogdena o létání (nejen) na výkonných křídlech. Video je ke zhlédnutí tady: http://www.pgweb.cz/forum/pg-fotky-videa:83325 . Zde byl zveřejněn i překlad, na kterém se podílel Boris Kalisch a Peter Hargaš.

Video připravil HOFFI a bylo zveřejněno na Paragliding-4U. Všem velký dík.

Zobrazit celý »

Žádné komentáře

Šťastná středa

To že dnes byly krásné Žďárky se ví, ale si to představte:

Sám, vysílačka v autě a chvílema docela fučí. Tak jsem zas mobil vydoloval ze sedačky, aby byl jako radši při ruce. No a po chvíli lítání / hlavně abych naštval Zdendu co po velikým přemlouvání skoro jel se mnou / si říkám, že udělám pár fotek. Navíc se přidal první padák z polské strany tak nebude jen záběr krajiny. No a když už fotím, tak bych měl zavolat kamarádům. nike femme solde Aby věděli, že to lítá….

stastna_streda

Stihnul jsem zavolat Sobičoj. adidas ace adidas ultra boost Pak / vario ukazovalo kolem 130m nad startem / při dalším pokusu telefonovat mi telefon jednoduše vypadnul z ruky. Kids Air Jordan Ajajaj, tak to už šňůrku co jsem si na něj koupil, nebudu potřebovat. adidas femme soldes ray ban collection 2013 homme Tak jsem se snažil lokalizovat svou aktuální pozici pomocí moji GPS. To jest kouknul jsem dolu a snažil se zapamatovat strom a jeho pozici v lese. louboutin chine Najednou se něco blýsklo a já zjistil, že mobil stále letí a hází “ prasátka „. buty nike To byla první klika. new balance 576 Letěl úplně jinam. Vůbec nevzal v úvahu můj strom – jeho plánovaný dopad. Takže jsem manuálně provedl korekci gps – prostě asi o 20m jinam. Je u modřínu to je jasný. Velký uši jsem stejně ještě nikdy nedělal, tak hrr k zemi. To, že jsem si mohl zkusit zapamatovat umístění stromu alespoň k nějaké pozici na dolejší louce jsem zjistil hned po zahájení pátráni. Bude na šrot – vždyť to spravuju a viděl jsem tunu těch, co nepřežili pád z pár metrů i prasklé displeje při pádu ze stolu. Aspoň zachránit sim kartu…

Jak to dopadlo? Štastná středa. Za 15 minut jsem zas lítal. Mobil jsem našel. asics men Simka byla uvnitř a paměťovka taky. ugg classic short Kryt byl opodál a baterka nedaleko. Překvápko – displej nerupnul a kryt ok.

1 komentář

QUANSHENG TG-UV2 – stručný popis ovládání

Volba aktivní frekvence

Quansheng TG-UV2 - obalDisplej je dvouřádkový a na něm jsou zobrazeny dvě frekvence, mezi kterými se přepíná klávesou „MAIN“. Vybraná frekvence je vlevo označena šipkou a je používána pro vysílání a příjem. Stanice poslouchá a vysílá jen na této frekvenci. Pro práci na obou frekvencích je třeba zapnout funkci DW (F+9).

Zobrazit celý »

7 komentářů

Rande se zubatou (Jakub Černoch)

Psát o tom co se vám povedlo je snadné….mnohem těžší je pochlubit se nějakým pěkným průšvihem a mojí jedinou motivací v tomto případě je varování. Vzpomeňte si na mou zkušenost až budete zvažovat, zda pod tenhle mrak poletíte nebo ne a zda si pod tím mrakem ještě pár metrů nepřitočit…
Zobrazit celý »

5 komentářů

Dualbandová radiostanice PMR/2m – QUANSHENG TG-UV2

tg-uv2-malejJelikož, mě moje vysílačka už nějakou dobu zlobí, rozhodl jsem se moje PMRko obměnit. Uvažoval jsem o jiné PMR stanici, měl jsem vyhlídnuto buďto mnou oblíbené Cobry nebo něco od Inteku. S Jardou jsme probírali co by mohlo bejt nejlepším řešením. Začala se mi líbit možnost pořídit vysílačku dualbandovou, která se dá použít jak v pásmu PMR, které nyní používáme, tak i v pásmu 2m (rovněž mezi padáčkáři hojně používané pásmo).

Jarda měl půjčenou Kenwood TH-F7, moc pěkná mašinka, ale cena přes 8 tisíc je poměrně dost. Naštěstí řešení existuje. Prakticky všechno se dneska dělá v Číně a radiostanice nejsou výjimkou. Někdy v podstatě z jedné linky sjíždějí výrobky značkové i neznačkové. Za rozumnej peníz okolo 2400,- se dá sehnat kvalitní dualbandová a prověřená radiostanice. Zobrazit celý »

31 komentářů

Hands Free ke QUANSHENG TG-UV2 nebo WOUXUN KG-UVD1P

quansheng schemaSe stanicí QUANSHENG TG-UV2 je dodáváno jednoduché HF se sluchátkem do ucha a klíčováním u mikrofonu (obr.1). Další možností je použít třeba některou z HF pro stanice Kenwood. Docela pěkná a levná je např. ta na obr. 2. Má velké klíčovací tlačítko a sluchátko k zavěšení na ucho.

Zobrazit celý »

11 komentářů

Mini DVR kamera

Dostala se mi do rukou docela zajímavá mini kamera. Řek bych, že je ideální pro natáčení při našem poletování, ale i při jiných sportovních aktivitách. Jednoduše půjde přidělat třeba na helmu nebo přicvaknout kamkoliv na popruh. Záznam je prováděn na micro SD karty do kapacity 8GB. Ukázkové video tady.

Zobrazit celý »

7 komentářů

Jak publikovat

spisovatel1Nehledejte v tom vůbec nic složitého. Pokud chcete zveřejnit Vaše fotografie,

 • Nike Air Max 2017 Dames wit
 • nebo napsat článek, UCLA Bruins adidas uk musíte se nejprve registrovat. New Balance 1500 hombre Nike Sko Norge adidas Stan Smith scarpe Po provedení registrace Vám na email, nike air max 1 pas cher air max 1 pas cher který jste přeregistraci zadali přijde potvrzovací zpráva s uživatelským jménem a heslem. solde adidas chaussures pas cher

 • Asics Gel Lyte 3 Donna
 • lunette de soleil ray ban Email ještě obsahuje verifikační odkaz, Solde adidas gazelle new balance roma via nazionale který je nutné odkliknout.

  Tímto je vaše registrace ukončena. 2017 asics pas cher

 • air max 2017 verde donna
 • Po schválení Vaší registrace Vám bude na email zaslán podrobný návod, cheap wow gold College Apparel jak při publikování postupovat. Nike Air Max 2016 Dames Wit Pro psaní vzkazů a komentářů registrovaní být nemusíte.

  Návody ke stažení:
  – Aktuální návod – stáhnout
  – Video návod I. pro vložení fotek do fotoalba – stáhnout
  – Video návod II. New Balance 1400 hombre pro publikování příspěvku (článku) – stáhnout
  – Video návod III.

 • ADIDAS Crazylight Boost 2016 Low
 • NIKE AIR MAX THEA
 • Andrew Luck Jerseys pro vložení fotky do příspěvku (článku) – stáhnout

  Video návody jsou bez mluveného komentáře,

 • Toronto Raptors
 • tak je případně konfrontujte s aktuálním písemným návodem.
  Pokud by jste si nevěděli s něčím rady, Scarpe Nike Online Shop Outlet neváhejte mě kontaktovat.

  Žádné komentáře

  Monako 2008

  Monako 2008
  (aneb auta umírají v Dachau)

  foto_01Koncem roku 2007 se začalo domlouvat jarní polítání v Monaku. Plánování našich leteckejch výjezdů se začíná stávat folklórem :-) . Chvilku je lidí moc, pak zase málo. Jarda si bohužel vybral svůj díl smůly ještě před odjezdem, když si polámal palec a pak ještě manželce záda :-( .

  Zobrazit celý »

  1 komentář